W związku z majowymi wyborami do parlamentu europejskiego, chcemy przybliżyć czytelnikom temat Unii Europejskiej. Pokazywać ją jako wspólnotę nie tylko krajów, ale przede wszystkim jej mieszkańców.

Od 3 marca w sobotnim wydaniu Gazety Wyborczej będziemy zamieszczać dodatek „Nasza Europa” poświęcony Unii Europejskiej. Znajdą się w nim różnorodne teksty o tematyce europejskiej, między innymi newsy polityczne, wywiady ze znanymi osobistościami Europy, portrety zwykłych Europejczyków, debaty i sondaże przedwyborcze, a także quizy, testy i krzyżówki z wiedzy o Unii.

Zależy nam, aby nasi czytelnicy poznali wiele punktów widzenia na wspólnotę europejską, dlatego dużą część dodatku „Nasza Europa” zajmą teksty z prasy zagranicznej, między innymi z Financial Times, The Economist czy Politico.

Dodatek „Nasza Europa” będzie można znaleźć zarówno w wersji papierowej i mobilnej, jak i w serwisie wyborcza.pl. Na naszej stronie internetowej, w specjalnie przygotowanej sekcji, oprócz tekstów znajdą się też materiały video i relacje na żywo z najważniejszych wydarzeń towarzyszącym wyborom do PE.

Czytelnikom, którzy zapiszą się do newslettera „Nasza Europa”, będziemy regularnie przysyłać dodatkowe artykuły z najświeższymi informacjami i analizami europejskimi.

Stały kontakt z czytelnikami będziemy mieć również w mediach społecznościowych – na fanpejdżu „Nasza Europa”/ Eurowyborcza będziemy systematycznie publikować artykuły dotyczącej tematyki Unii Europejskich i eurowyborów oraz materiały wideo i czaty z dziennikarzami i ważnymi postaciami polskiej i europejskiej polityki. Będzie to miejsce na dyskusję dotyczącą spraw wspólnoty europejskiej.

Pozostałe projekty