Wspieraj wolne media. Wesprzyj Fundację Gazety Wyborczej. Weź udział w licytacji.
Jeśli zależy Ci na wolności mediów, jeśli leży Ci na sercu rozwój niezależnego, jakościowego dziennikarstwa, jeśli chcesz włączyć się w budowę społeczeństwa obywatelskiego, wspieraj wolne media.

Wesprzyj Fundację Gazety Wyborczej!
Fundacja Gazety Wyborczej powstała, aby wspierać misję Gazety Wyborczej w obronie niezależności mediów jako fundamentu demokracji.

Założenie Fundacji zbiega się z obchodami 30-lecia Gazety. Ta okrągła rocznica jest okazją do wielu wspomnień, a także do refleksji, co jest dla nas - dziennikarzy i czytelników - najważniejsze. Aby wesprzeć nowo powstałą Fundację, zorganizowaliśmy aukcję z Allegro Charytatywni. Znajdziecie na niej między innymi wyjątkowe pamiątki dotyczące Gazety Wyborczej, książki z autografami i atrakcje dla czytelników.
Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na cele statutowe Fundacji, między innymi na:

• realizację niezależnych, ambitnych projektów dziennikarskich (m.in.: reportaże śledcze, reportaże z różnych stron świata, raporty o ochronie środowiska, międzynarodowe projekty dziennikarskie.

• pozyskiwanie artykułów z prasy zagranicznej, aby zapewnić naszym czytelnikom dostęp do szerokiej wiedzy o świecie

• akcje społeczne i edukacyjne dotyczące praworządności, edukacji, ekologii