News from Poland

News from Poland to nowa sekcja Wyborcza.pl, która powstała z myślą o cudzoziemcach przebywających w naszym kraju. Projekt został zainicjowany przez Fundację Gazety Wyborczej. Redakcja „Gazety Wyborczej” codziennie będzie prezentować w niej anglojęzyczne artykuły i informacje o bieżących wydarzeniach, zwłaszcza tych związanych z pandemią koronawirusa.

Kryzys wywołany przez koronawirusa nie ma precedensu – także dlatego, że zbierająca śmiertelne żniwo choroba może dotknąć każdego. Gwarantowanie dostępu do rzetelnej informacji w czasie pandemii to nasz dziennikarski obowiązek. W tych niepewnych czasach staramy się być dla wszystkich podporą – od dziś, dzięki News from Poland, chcemy pomagać także tym, którzy dotychczas mieli utrudniony dostęp do aktualności z uwagi na barierę językową – mówi Jerzy Wójcik, wydawca „Gazety Wyborczej” oraz Przewodniczący Rady Fundacji Gazety Wyborczej.

W nowej sekcji News from Poland obcokrajowcy, szukający informacji o koronawirusie i jego wpływie na życie codzienne w Polsce, będą mogli znaleźć wszystkie niezbędne dane i aktualności. Na potrzeby projektu tłumaczone są już istniejące teksty newsowe, informacyjne i poradnikowe. Każdego dnia dodawane będą nowe artykuły.

Sekcja otwarta jest dla wszystkich internautów pod linkiem: Wyborcza.pl/newsfrompoland lub w menu Wyborcza.pl jako News from Poland.

Wspierając projekt pomagasz nam zagwarantować dostęp do bezpłatnych, wiarygodnych informacji dla cudzoziemców mieszkających w naszym kraju.